+48 534 22 78 55

kontakt@autelektryczne.pl

stacje@autelektryczne.pl

Rewolucja w silnikach elektrycznych?

Yamaha Motors pokazała swój silnik elektryczny o maksymalnej mocy 475KM. Według japońskiej firmy ten moduł napędowy może być używany w pojazdach wyczynowych EV i trudno się z tym nie zgodzić.
Przyspieszenie 0-100 w mniej niż 2s oraz prędkość maksymalna w granicach 320km/h, a to podobno dopiero początek drogi i silnik będzie ciągle to ulepszany.

Elektryczny układ napędowy działa przy napięciu 800 V i ma zapewniać niezwykle wysoką moc.Co ciekawe, wszystkie komponenty mechaniczne i elektryczne takie jak skrzynia biegów, falownik są jednym elementem, a to przekłada się na szczególnie kompaktową konstrukcję.

Zakładając możliwość zamontowania nawet do 4 silników elektrycznych do takiego pojazdu moc którą osiągniemy będzie w granicach 2000KM mechanicznych do tego samochód będzie w stanie skręcać bez ruszania kierownicą.

Yamaha jak sama zapowiada nie chce produkać aut elektrycznych jednak może to zrobić na zlecenie klienta lub pomóc w budowie takiej jednostki. Biorąc pod uwagę że mają na koncie takie auta jak Lexus LFA możemy być pewni że rynek supersamochodów EV mocno zamiesza na rynku.

Czyżby na rynku mógłby pojawić się konkurent Tesli Roadster?