Tesla Model 3 to najmniejszy samochód w gamie amerykańskiego producenta. Po premierze w 2016 roku auta trafiały do swoich właścicieli w połowie 2017 roku. Model 3 to samochód z segmentu premium klasy średniej.

Model 3 może być wyposażony w dwusilnikowy napęd na wszystkie koła, 20” koła Überturbine i hamulce Performance oraz obniżone zawieszenie, które zapewnia pełną kontrolę nad samochodem w każdych warunkach pogodowych. Model 3 jest także wyposażony w spojler z włókna węglowego. Dzięki połączeniu tych rozwiązań pojazd przyspiesza od 0 do 100 km/h* w zaledwie 3,3 s.

 

Bezpieczna konstrukcja

Najważniejszym czynnikiem kształtującym konstrukcję Model 3 jest bezpieczeństwo. W metalowej strukturze zastosowano połączenie stali i aluminium, które zapewnia najwyższą wytrzymałość wszystkich sekcji. W testach zgniecenia dachu Model 3, nawet w wersji ze szklanym dachem, był w stanie wytrzymać nacisk czterokrotnie przekraczający jego masę — to tyle samo, ile ważą dwa dorosłe słonie afrykańskie.

Wnętrze

Wnętrze Tesli Model 3 nie przypomina żadnego innego samochodu. Zamiast kluczyka można użyć smartfona, a wszystkie elementy sterujące są dostępne na 15-calowym ekranie dotykowym. Całkowicie szklany dach rozciąga się od przodu do samego tyłu pojazdu, dając wszystkim podróżnym poczucie przebywania w otwartej przestrzeni.

614 km

Pełna swoboda dzięki zasięgowi do 614 km na jednym ładowaniu

15 min

W 15 minut naładujesz baterię na trasę 299 km w dowolnym punkcie Supercharger

25 000+

Ładowarek Supercharger rozlokowanych wzdłuż mocno uczęszczanych tras na całym świecie