+48 534 22 78 55

kontakt@autelektryczne.pl

stacje@autelektryczne.pl

Autaelektryczne.pl na rozpoczęciu produkcji kluczowych komponentów dla fabryki Tesla Gigafactory Berlin

Autaelektryczne.pl na rozpoczęciu produkcji kluczowych komponentów dla fabryki Tesla Gigafactory Berlin

Dzięki długoletnim doświadczeniom na międzynarodowym rynku electromobility zostaliśmy zaproszeni przez partnerów marki na otwarcie pierwszej linii produkcyjnej dla marki Tesla. Początkowy sceptycyzm przerodził się szybko w nieskrępowane podniecenie po pierwszych chwilach spędzonych w fabryce. Zaawansowanie technologiczne oraz rozwiązania automatyzacyjne są porażające.

Mimo kilkunastu lat doświadczeń w branży nie spodziewaliśmy się tego, co nas spotkało. Na początek krótkie szkolenie dotyczące przepisów i zachowania wszystkich wymagań BHP oraz obostrzeń (maseczka, wzmocnione buty, określony sposób chodzenia po fabryce). Następnie spotkanie z pracownikami przemówienie oraz sama prezentacja pojazdów. Byliśmy zaskoczeni rozwiązaniami które stosuje Tesla i wymogów które muszą zostać spełnione aby auto wyjechało z fabryki. Kadra zarządzająca oprowadziła nas po swojej fabryce, wraz z prezentacją poszczególnych działów.

Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych rzeczy o których chyba nie możemy wspominać (tajemnica firmy). Jesteśmy dumni iż możemy uczestniczyć w projekcie nazywanym “Gigafactory Tesla”. Dzięki temu doświadczeniu mogliśmy się dowiedzieć wiele więcej na temat samego procesu produkcyjnego pojazdów marki Tesla i musimy przyznać szczerze że dawno żadna z fabryk którą odwiedziliśmy nie zrobiła na nas tak ogromnego wrażenia jak ta – można by pomyśleć że w takim miejscu człowiek jest kompletnie zbędny przy tak zaawansowanej technologii produkcyjnej maszyn.

Dzięki takim doświadczeniom platforma internetowa Autaelektryczne.pl może stale zwiększać swoje kompetnecje oraz aktualizować swoją wiedzę o najnowszę rozwiązania z rynku electromobility.